Drupal 4.7 - Views module - Greek - en to el translation catalogue (334 entries)

en: The node type argument allows users to filter a view by specifying the type of node.
el: Το όρισμα 'τύπος κόμβου' επιτρέπει στους χρήστες να κάνουν διαλογή σε μια άποψη καθορίζοντας τον τύπο των κόμβων.

en: The User ID argument allows users to filter to nodes authored by the specified user ID.
el: Το όρισμα 'ΑΤ χρήστη' επιτρέπει στους χρήστες να κάνουν διαλογή των κόμβων που έχουν γραφεί από τον καθορισμένο αριθμό ταυτότητας χρήστη.

en: The User ID argument allows users to filter a to nodes authored or commented on the specified user ID.
el: Το όρισμα 'ΑΤ χρήστη' επιτρέπει στους χρήστες να κάνουν διαλογή των κόμβων που έχουν γραφεί ή σχολιαστεί από τον καθορισμένο αριθμό ταυτότητας χρήστη.

en: The argument will filter by a taxonomy term ID. For this argument, set the option to the depth to search. See taxonomy for more information.
el: Το όρισμα αυτό κάνει διαλογή με βάση μια ταυτότητα όρου της ταξονομίας. Γι' αυτό το όρισμα, καθορίστε το βάθος αναζήτησης. Για περισσότερες επεξηγήσεις κοιτάξτε στις οδηγίες της ταξονομίας.

en: The argument will filter by a taxonomy term name. For this argument, set the option to the number of characters, using 0 for full term; use 1 for an A/B/C style glossary.
el: Το όρισμα αυτό κάνει διαλογή με βάση ένα όνομα όρου της ταξονομίας. Γι' αυτό το όρισμα, καθορίστε τον αριθμό των χαρακτήρων, 0 για τον πλήρη όρο, 1 για ένα γλωσσάρι του τύπου Α/Β/Γ.

en: The argument will filter by the node title. For this argument, set the option to the number of characters, using 0 for full term; use 1 for an A/B/C style glossary.
el: Το όρισμα αυτό κάνει διαλογή με βάση το τίτλο του κόμβου. Γι' αυτό το όρισμα, καθορίστε τον αριθμό χαρακτήρων, 0 για τον πλήρη τίτλο, 1 για ένα γλωσσάρι του τύπου Α/Β/Γ.

en: This argument allows users to filter by what year the node was posted, in the form of CCYY.
el: Το όρισμα αυτό επιτρέπει στους χρήστες να κάνουν διαλογή με βάση το έτος που καταχωρήθηκε ο κόμβος, σε τετραψήφια μορφή (CCYY).

en: Months are specified by the numbers 1-12. Since this argument does not specify a year, it is recommended that it usually follow a 'Year' argument.
el: Οι μήνες προσδιορίζονται με τους αριθμούς 1-12. Επειδή αυτό το όρισμα δεν καθορίζει το έτος, συνήθως ακολουθεί μετά από ένα όρισμα έτους.

en: This allows the user to filter a view by the week number from 1-52. It is recommended this argument follow a 'Year' argument.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να κάνουν διαλογή σε μια άποψη με βάση τον αριθμό της εβδομάδας, 1-52. Συνήθως ακολουθεί μετά από ένα όρισμα έτους.

en: This argument combines Month and Year into a single argument, specified in the form CCYYMM.
el: Το όρισμα αυτό συνδυάζει το 'Μήνα' και το 'Έτος' σε ένα ενιαίο όρισμα, σε μορφή τετραψήφιου έτους  και διψήφιου μήνα (CCYYMM).

en: This argument is a complete date in the form of CCYYMMDD.
el: Το όρισμα αυτό είναι μια πλήρης ημερομηνία σε μορφή τετραψήφιου έτους, διψήφιου μήνα και διψήφιας ημέρας του μήνα (CCYYMMDD).

en: This argument is a single Node ID.
el: Το όρισμα αυτό είναι ένας συγκεκριμένος αριθμός ταυτότητας κόμβου.

en: Node: Has New Content
el: Κόμβος: Έχει νέα ύλη

en: Including this filter will reduce the node set to nodes that have been updated or have new content since the user last read the node, as well as unread nodes.
el: Το φίλτρο αυτό περιορίζει το σύνολο των κόμβων σε εκείνους που έχουν ενημερωθεί ή έχουν νέα ύλη από την τελευταία φορά που τους διάβασε ο χρήστης, καθώς και εκείνους που δεν έχουν διαβαστεί.

en: Node: Title
el: Κόμβος: Τίτλος

en: Normal
el: Κανονικά

en: With updated mark
el: Με σημάδι ενημέρωσης

en: Display the title of the node.
el: Να εμφανίζεται ο τίτλος του κόμβου.

en: Node: Created Time
el: Κόμβος: Χρόνος καταχώρισης

en: As Short Date
el: Ως σύντομη ημερομηνία

en: As Medium Date
el: Ως μεσαία ημερομηνία

en: As Long Date
el: Ως αναλυτική ημερομηνία

en: As Time Ago
el: Ως "πριν από"

en: Display the post time of the node.
el: Να εμφανίζεται ο χρόνος που καταχωρήθηκε ο κόμβος.

en: Node: Updated Time
el: Κόμβος: Χρόνος ενημέρωσης

en: Display the last time the node was updated.
el: Να εμφανίζεται η τελευταία φορά που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Node: Type
el: Κόμβος: Τύπος

en: The Node Type field will display the type of a node (for example, 'blog entry', 'forum post', 'story', etc)
el: Το πεδίο του τύπου κόμβου θα εμφανίζει τον τύπο ενός κόμβου (για παράδειγμα, 'ιστολόγημα', 'θέμα φόρουμ', 'ιστόρημα' κ.λπ.)

en: Sort by the submission date of the node.
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία υποβολής του κόμβου.

en: Node: Last Updated Time
el: Κόμβος: Χρόνος τελευταίας ενημέρωσης

en: Sort by the last update date of the node.
el: Ταξινόμηση κατά το χρόνο τελευταίας ενημέρωσης του κόμβου.

en: Node: Sticky
el: Κόμβος: Μόνιμος

en: Sort by whether or not the node is sticky. Choose descending to put sticky nodes at the top.
el: Ταξινόμηση με βάση το αν ο κόμβος είναι μόνιμος. Για να τοποθετούνται οι μόνιμοι κόμβοι στην κορυφή, επιλέξτε 'φθίνουσα'.

en: Sort by the node title, alphabetically
el: Ταξινόμηση κατά τίτλο κόμβου, αλφαβητικά

en: Random
el: Τυχαία

en: By choosing random, nodes will be ordered completely randomly. This is a good way to choose X random nodes from a group of nodes.
el: Αν επιλέξετε 'τυχαία', οι κόμβοι θα παρουσιάζονται με εντελώς τυχαία σειρά. Είναι ένας καλός τρόπος για να επιλέγετε Χ τυχαίους κόμβους από μια ομάδα κόμβων.

en: Node: Published
el: Κόμβος: Δημοσιευμένος

en: Filter by whether or not the node is published. This is recommended for most Views!
el: Διαλογή με βάση το αν ο κόμβος είναι δημοσιευμένος. Συνιστάται για τις περισσότερες απόψεις!

en: Node: Front Page
el: Κόμβος: Πρωτοσέλιδος

en: Filter by whether or not the node has been promoted to Front Page.
el: Διαλογή με βάση το αν ο κόμβος έχει προβιβαστεί στην πρώτη σελίδα.

en: Filter by whether or not the node is set sticky.
el: Διαλογή με βάση το αν ο κόμβος έχει τοποθετηθεί ως μόνιμος.

en: Node: Moderated
el: Κόμβος: Για επιμέλεια

en: Filter by whether or not the node is moderated.
el: Διαλογή με βάση το αν ο κόμβος υπόκειται σε επιμέλεια.

en: Include or exclude nodes of the selected types.
el: Περιλαμβάνονται ή αποκλείονται οι κόμβοι των επιλεγμένων τύπων.

en: Node: Author is Anonymous
el: Κόμβος: Ο συντάκτης είναι ανώνυμος

en: This allows you to filter by whether or not the node author is anonymous.
el: Σας επιτρέπει διαλογή με βάση το αν ο συντάκτης του κόμβου είναι ανώνυμος.

en: Node: Author is Current User
el: Κόμβος: Γραμμένος από τον παρόντα χρήστη

en: This allows you to filter by whether or not the node was authored by the logged in user of the view.
el: Σας επιτρέπει διαλογή με βάση το αν ο πιστοποιημένος χρήστης που βλέπει την άποψη είναι ο συντάκτης του κόμβου.

en: Node: Current User Authored or Commented
el: Κόμβος: Γραμμένος ή σχολιασμένος από τον παρόντα χρήστη

en: This allows you to filter by whether or not the logged in user authored or commented on the node.
el: Σας επιτρέπει διαλογή με βάση το αν ο πιστοποιημένος χρήστης που βλέπει την άποψη είναι ο συντάκτης ή έχει σχολιάσει τον κόμβο.

en: Node: Distinct
el: Κόμβος: Μοναδικός

en: This filter ensures that each node may only be listed once, even if it matches multiple criteria. Use this if multiple taxonomy matches return duplicated nodes.
el: Το φίλτρο αυτό εξασφαλίζει ότι κάθε κόμβος θα παρουσιάζεται μόνο μία φορά, ακόμα και αν ταιριάζει σε πολλά κριτήρια. χρησιμοποιήστε το αν διάφορες ταξονομίες επιστρέφουν τον ίδιο κόμβο πολλές φορές.

en: Node: Author Name
el: Κόμβος: Όνομα συντάκτη

en: This will display the author of the node.
el: Εμφανίζει το συντάκτη του κόμβου.

en: This allows you to sort alphabetically by author.
el: Σας επιτρέπει αλφαβητική ταξινόμηση κατά συντάκτη.

en: This allows you to filter by a particular user. You might not find this useful if you have a lot of users.
el: Σας επιτρέπει διαλογή κατά χρήστη. Μπορεί να το βρείτε χρήσιμο αν έχετε πάρα πολλούς χρήστες.

en: Role: Author Role
el: Ρόλος: Ρόλος του συντάκτη

en: Include the node only if the author is a member of the selected role.
el: Ο κόμβος περιλαμβάνεται μόνο αν ο συντάκτης έχει τον καθορισμένο ρόλο.

en: Comment: Last Comment Time
el: Σχόλιο: Χρόνος τελευταίου σχολίου

en: This will display the last comment time.
el: Εμφανίζει το χρόνο του τελευταίου σχολίου.

en: Comment: Last Comment Author
el: Σχόλιο: Συντάκτης τελευταίου σχολίου

en: This will display the name of the last user to comment on the post.
el: Εμφανίζει το όνομα του τελευταίου χρήστη που σχολίασε την καταχώριση.

en: Comment: Count
el: Σχόλιο: Καταμέτρηση

en: With New Count
el: Με νέα καταμέτρηση

en: This will display the comment count.
el: Εμφανίζει τον αριθμό των σχολίων.

en: Comment: Last Comment Date
el: Σχόλιο: Ημερομηνία τελευταίου σχολίου

en: This will allow you to sort by the date of the most recent comment on a node.
el: Σας επιτρέπει την ταξινόμηση κατά ημερομηνία του πιο πρόσφατου σχολίου του κόμβου.

en: Taxonomy: Terms for %voc-name
el: Ταξονομία: Όροι λεξιλογίου %voc-name

en: This will display all taxonomy terms associated with the node that are members of %voc-name. Note that this causes one extra query per row displayed, and might have a minor performance impact.
el: Εμφανίζει όλους τους όρους της ταξονομίας που συνδέονται με τον κόμβο, οι οποίοι ανήκουν στο λεξιλόγιο %voc-name. Σημειώστε ότι αυτό προκαλεί ένα πρόσθετο ερώτημα βάσης δεδομένων για κάθε γραμμή που εμφανίζεται, και μπορεί να έχει κάποιες μικρές επιπτώσεις στην απόδοση.

en: Only terms associated with %voc-name will appear in the select box for this filter. When filtering by taxonomy term you may specify the 'depth' as an option. Please see the taxonomy help for more information.
el: Μόνο οι όροι του λεξιλογίου %voc-name θα εμφανίζονται στο πλαίσιο επιλογής αυτού του φίλτρου. Όταν κάνετε διαλογή κατά όρο της ταξονομίας, μπορείτε να καθορίσετε το 'βάθος'. Για περισσότερες επεξηγήσεις κοιτάξτε στις οδηγίες της ταξονομίας.

en: This will display one of the taxonomy terms associated with the node; if taxonomy terms were used to filter or sort, it will be the one that triggered the sort or filter.
el: Εμφανίζει έναν από τους όρους της ταξονομίας που συνδέονται με τον κόμβο. Αν χρησιμοποιήθηκαν όροι της ταξονομίας για διαλογή ή ταξινόμηση, ο όρος θα είναι εκείνος που προκάλεσε τη διαλογή ή την ταξινόμηση.

en: Taxonomy: Term Description
el: Ταξονομία: Περιγραφή όρου

en: This will display the description associated with a taxonomy term.
el: Εμφανίζει την περιγραφή ενός όρου της ταξονομίας.

en: Taxonomy: Term Name
el: Ταξονομία: Όνομα όρου

en: This will sort nodes by taxonomy weight and name, as defined in the category administration.
el: Ταξινομεί τους κόμβους κατά βάρος και όνομα της ταξονομίας, όπως αυτά έχουν οριστεί στη διαχείριση των κατηγοριών.

en: Taxonomy: Vocabulary Name
el: Ταξονομία: Όνομα λεξιλογίου

en: This will filter a view to only nodes that contain a term in the associated vocabulary.
el: Διαλογή που περιορίζει την άποψη μόνο στους κόμβους που συνδέονται με κάποιον όρο του καθορισμένου λεξιλογίου.

en: Return Page Not Found
el: Να επιστρέφεται "η σελίδα δεν βρέθηκε"

en: Display All Values
el: Να εμφανίζονται όλες οι τιμές

en: Summary, unsorted
el: Συνοπτική, χωρίς ταξινόμηση

en: Summary, sorted ascending
el: Συνοπτική, με αύξουσα ταξινόμηση

en: Summary, sorted descending
el: Συνοπτική, με φθίνουσα ταξινόμηση

en: Summary, sorted as view
el: Συνοπτική, ταξινόμηση ως άποψη

en: List View
el: Άποψη λίστας

en: Table View
el: Άποψη πίνακα

en: Teaser List
el: Άποψη περιλήψεων

en: Full Nodes
el: Πλήρεις κόμβοι

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Add Filter
el: Νέο φίλτρο

en: Add Criteria
el: Νέα κριτήρια

en: Add Argument
el: Νέο όρισμα

en: Add Field
el: Νέο πεδίο

en: Expose Filter
el: Να εκτεθεί το φίλτρο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: You have modified this view; changes will not be recorded until you Save the form.
el: Έχετε τροποποιήσει αυτή την άποψη. Οι αλλαγές δεν θα καταγραφούν παρά μόνο όταν αποθηκεύσετε τη φόρμα.

en: Basic Information
el: Βασικές πληροφορίες

en: Name
el: Όνομα

en: The unique identifier of the view; it is only important for overridden views and views that modules or themes will need to use.
el: Ένα μοναδικό αναγνωριστικό ταυτότητας της άποψης. Είναι σημαντικό μόνο για τις παραμερισμένες απόψεις και για τις απόψεις που χρειάζεται να χρησιμοποιηθούν σε μοτίβα και μονάδες.

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Only the checked roles will be able to see this view in any form; if no roles are checked, access will not be restricted.
el: Μόνο οι επιλεγμένοι ρόλοι θα μπορούν να δουν αυτή την άποψη σε οποιαδήποτε μορφή. Αν δεν επιλέξετε κανένα ρόλο, η πρόσβαση θα είναι χωρίς περιορισμό.

en: Description
el: Περιγραφή

en: A description of the view for the admin list.
el: Μια περιγραφή της άποψης για τη λίστα της διαχείρισης.

en: Page
el: Σελίδα

en: Provide Page View
el: Να παρέχεται άποψη σελίδας

en: If checked this view will be provided as a page. If not checked, the fields in this group will be ignored.
el: Αν το επιλέξετε, η άποψη αυτή θα παρέχεται ως σελίδα. Αν δεν το επιλέξετε, τα πεδία αυτής της ομάδας θα αγνοηθούν.

en: Enter the URL to use for this view in the form of 'dir/dir'. Do not begin or end the URL with a /. Example: 'view/tracker'. This is required if providing a page view.
el: Ορίστε τη διεύθυνση URL που θα χρησιμοποιείται γι' αυτή την άποψη, με τη μορφή 'dir/dir'. Μην αρχίσετε ή τελειώσετε την URL με /. Παράδειγμα: 'view/tracker'. Αυτό είναι απαραίτητο αν πρόκειται για άποψη σελίδας.

en: View Type
el: Τύπος άποψης

en: How the nodes should be displayed to the user.
el: Πώς θα εμφανίζονται οι κόμβοι στο χρήστη.

en: Title
el: Τίτλος

en: The title that be shown at the top of the view. May be blank. If your View allows arguments, you may use %1 to substitute argument 1 text, %2 to argument #2, and so on.
el: Ο τίτλος που θα εμφανίζεται στην κορυφή της άποψης. Μπορεί να είναι κενός. Αν η άποψή σας δέχεται ορίσματα, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το %1 για να αντικαθιστά το όρισμα 1, το %2 για το όρισμα 2 κ.ο.κ.

en: Use Pager
el: Χρήση σελιδοποιητή

en: If checked this query may be multiple pages. If not checked this query will be one page.
el: Αν το επιλέξετε, το ερώτημα μπορεί να είναι πολλών σελίδων. Αν δεν το επιλέξετε, το ερώτημα θα είναι σε μία σελίδα.

en: Breadcrumb trail should not include "Home"
el: Το ίχνος πλοήγησης να μην περιέχει το "Πίσω στην αρχή"

en: If checked the breadcrumb trail for this page will discard "Home". Usually you will not set this, but this is used for the Front Page View, where it IS Home and should not leave a trail to itself.
el: Αν το επιλέξετε, το ίχνος πλοήγησης (breadcrumb) αυτής της σελίδας θα αφαιρεί το στοιχείο "Πίσω στην αρχή". Συνήθως δεν θα το επιλέγετε, αλλά χρησιμοποιείται στην άποψη της πρώτης σελίδας, η οποία ΕΙΝΑΙ η αρχική σελίδα και δεν πρέπει το ίχνος της να οδηγεί στον εαυτό της.

en: Nodes per Page
el: Κόμβοι ανά σελίδα

en: The number of nodes to display per page. If 0 no nodes will be displayed. If not using a pager, this will be the maximum number of nodes in the list.
el: Ο αριθμός των κόμβων που θα παρουσιάζονται ανά σελίδα. Αν είναι 0, δεν θα παρουσιάζεται κανένας κόμβος. Αν δεν χρησιμοποιείτε σελιδοποιητή, αυτός θα είναι ο μέγιστος αριθμός κόμβων της λίστας.

en: Menu
el: Μενού

en: Provide Menu
el: Να παρέχει μενού

en: If checked this view be given a menu entry in the Drupal menu system. If not checked the data in this group will be ignored.
el: Αν το επιλέξετε, η άποψη αυτή θα αποκτήσει μια καταχώριση στο σύστημα μενού του Drupal. Αν δεν το επιλέξετε, τα δεδομένα αυτής της ομάδας θα αγνοηθούν.

en: Provide Menu as Tab
el: Να παρέχει μενού ως καρτέλα

en: If checked this view's menu entry will be provided as a tab rather than in the main menu system.
el: Αν το επιλέξετε, η καταχώριση μενού αυτής της άποψης θα είναι καρτέλα, και όχι καταχώριση στο κύριο σύστημα μενού.

en: Make Default Menu Tab
el: Να γίνει η προεπιλεγμένη καρτέλα μενού

en: If checked this view's menu entry will be provided as a tab, and will be the default tab for that URL path. For example, if the URL is 'tracker/all' and it is set as the default menu tab, it will be put into the menu as 'tracker' and 'tracker/all' will be the default tab. For tabs to work properly, one tab in the group must be set as the default.
el: Αν το επιλέξετε, η καταχώριση μενού αυτής της άποψης θα είναι καρτέλα, και μάλιστα η προεπιλεγμένη καρτέλα για τη συγκεκριμένη διαδρομή URL. Για παράδειγμα, αν η URL είναι 'tracker/all' και οριστεί ως προεπιλεγμένη καρτέλα μενού, θα τοποθετηθεί στο μενού ως 'tracker' και η 'tracker/all' θα είναι η προεπιλεγμένη καρτέλα. Για να λειτουργούν σωστά οι καρτέλες, μία καρτέλα της ομάδας πρέπει να οριστεί ως προεπιλεγμένη.

en: Tab Weight
el: Βάρος καρτέλας

en: If this is a menu tab, select the weight; lower numbers will be further to the left.
el: Αν είναι καρτέλα μενού, επιλέξτε το βάρος της. Τα μικρότερα βάρη τοποθετούνται πιο αριστερά.

en: Menu Title
el: Τίτλος του μενού

en: Enter the title to use for the menu entry or tab. If blank, the page title will be used.
el: Ορίστε τον τίτλο που θα χρησιμοποιηθεί για την καταχώριση του μενού ή για την καρτέλα. Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί ο τίτλος της σελίδας.

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται στην κορυφή της άποψης. Μπορεί να περιέχει μια επεξήγηση ή παραπομπές ή οτιδήποτε θέλετε. Προαιρετικό.

en: Block
el: Μπλοκ

en: Provide Block
el: Να παρέχει μπλοκ

en: If checked this view will be provided as a block. If checked title may not be blank.
el: Αν το επιλέξετε, η άποψη αυτή θα είναι διαθέσιμη ως μπλοκ. Στην περίπτωση αυτή, ο τίτλος δεν μπορεί να είναι κενός.

en: The title that will be shown at the top of the block. May be blank.
el: Ο τίτλος που θα εμφανίζεται στην κορυφή του μπλοκ. Μπορεί να είναι κενός.

en: Nodes per Block
el: Κόμβοι ανά μπλοκ

en: If using a block, the maximum number of items to display in the block. Pagers are not used in blocks.
el: Αν χρησιμοποιήσετε μπλοκ, είναι ο μέγιστος αριθμός στοιχείων που θα εμφανίζονται μέσα στο μπλοκ. Οι σελιδοποιητές δεν χρησιμοποιούνται στα μπλοκ.

en: [More] Link?
el: Παραπομπή [Περισσότερα];

en: If using a view as both a page and a block, display a more link in the block that links to the view URL?
el: Αν χρησιμοποιείτε μια άποψη και σε σελίδα και σε μπλοκ, να εμφανίζεται στο μπλοκ μια παραπομπή [Περισσότερα] η οποία να οδηγεί στην URL της άποψης;

en: Use Page Header
el: Να χρησιμοποιείται η κεφαλίδα της σελίδας

en: If checked, use the Page Header for block view instead. If so, you should leave the Block Header blank.
el: Αν το επιλέξετε, θα χρησιμοποιείται η κεφαλίδα της σελίδας για την άποψη του μπλοκ. Στην περίπτωση αυτή, θα πρέπει να αφήσετε κενή την κεφαλίδα του μπλοκ.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Cancel
el: Άκυρο

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: None
el: Τίποτα

en: Expose
el: Να εκτεθεί

en: Delete this item.
el: Να διαγραφεί αυτό το στοιχείο.

en: Up
el: Πάνω

en: Move this item up.
el: Να μετακινηθεί το στοιχείο προς τα πάνω.

en: Down
el: Κάτω

en: Move this item down.
el: Να μετακινηθεί το στοιχείο προς τα κάτω.

en: Top
el: Στην αρχή

en: Move this item to the top.
el: Να μετακινηθεί το στοιχείο στην κορυφή.

en: Bottom
el: Στο τέλος

en: Move this item to the bottom.
el: Να μετακινηθεί το στοιχείο στο τέλος.

en: Label
el: Ετικέτα

en: Handler
el: Χειριστήριο

en: Sortable
el: Ταξινομείται

en: Default Sort
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση

en: Fields are only meaningful with List view and Table View; they allow you to choose which fields are presented and in what order.
el: Τα πεδία έχουν νόημα μόνο στην άποψη λίστας και στην άποψη πίνακα. Σας επιτρέπουν να επιλέγετε ποια πεδία παρουσιάζονται και με ποια σειρά.

en: Fields
el: Πεδία

en: Argument Type
el: Τύπος ορίσματος

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Option
el: Επιλογή

en: Arguments are parsed directly from the URL. They are not necessary to any given view, but allow flexibility.
el: Τα ορίσματα ερμηνεύονται απευθείας από την URL. Δεν είναι απαραίτητα σε καμία δεδομένη άποψη, όμως προσφέρουν ευελιξία.

en: Arguments
el: Ορίσματα

en: Field
el: Πεδίο

en: Operator
el: Τελεστής

en: Value
el: Τιμή

en: Filters allow you to select a subset of all the nodes to display. All Filters are ANDed together.
el: Τα φίλτρα σας επιτρέπουν να επιλέγετε ένα υποσύνολο όλων των κόμβων που θα παρουσιάζονται. Όλα τα φίλτρα συνδυάζονται με λογικό AND.

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Filter settings Default
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις φίλτρων

en: Force Single
el: Υποχρεωτικά ένα

en: Lock Operator
el: Κλείδωμα τελεστή

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα φίλτρα

en: Order
el: Διάταξη

en: Sort Criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: This view currently has no %s defined.
el: Δεν έχει γίνει ακόμα καμία ρύθμιση για %s σ' αυτή την άποψη.

en: Ops
el: Πράξεις

en: Another user has modified this view, unable to save. You can get this error by using the Back button to re-edit a view after saving one; if you do this, be sure to Reload before making any changes!
el: Κάποιος άλλος χρήστης τροποποίησε αυτή την άποψη και δεν είναι δυνατό να αποθηκευτεί. Αυτό το σφάλμα μπορεί να σας παρουσιαστεί αν χρησιμοποιήσετε το κουμπί Πίσω (Back) για να διορθώσετε μια άποψη αφού την αποθηκεύσετε. Αν σας συμβεί, φροντίστε να ανανεώσετε (Reload) τη σελίδα πριν κάνετε οποιεσδήποτε αλλαγές.

en: View name is required.
el: Το όνομα της άποψης είναι απαραίτητο.

en: View name already in use.
el: Το όνομα της άποψης χρησιμοποιείται ήδη.

en: If being used as a block, Nodes Per Block must be positive.
el: Αν η άποψη χρησιμοποιείται σε μπλοκ, οι κόμβοι ανά μπλοκ πρέπει να είναι θετικός αριθμός.

en: View successfully saved.
el: Η άποψη αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: View successfully added.
el: Η νέα άποψη δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: The views module creates customized views of node lists.
el: Η μονάδα views δημιουργεί προσαρμοσμένες απόψεις για λίστες κόμβων.

en: Submit
el: Υποβολή

en: views
el: απόψεις

en: Random Teaser
el: Τυχαία περίληψη

en: Random Node
el: Τυχαίος κόμβος

en: Exposed filters will be presented to the viewer. If not set required, then filters will include a "<None>" Value if possible. If set default, filters will default as set here, otherwise filter settings will be ignored. If Lock Operator is set, no operator will be made available to the user.
el: Τα εκτεθειμένα φίλτα θα εμφανίζονται στον αναγνώστη. Αν δεν επιλέξετε 'υποχρεωτικό', τότε τα φίλτρα θα περιλαμβάνουν μια τιμή "<Τίποτα>" αν είναι δυνατό. Αν επιλέξετε 'προεπιλογή', τα φίλτα θα έχουν την προεπιλεγμένη τιμή που ορίζεται εδώ, αλλιώς οι ρυθμίσεις των φίλτρων θα αγνοούνται. Αν επιλέξετε 'κλείδωμα τελεστή', κανένας τελεστής δεν θα γίνεται διαθέσιμος στο χρήστη.

en: If being used as a block, title may not be blank.
el: Αν η άποψη χρησιμοποιείται σε μπλοκ, ο τίτλος δεν μπορεί να είναι κενός.

en: Taxonomy: Term
el: Ταξονομία: Όρος

en: Taxonomy: Term ID
el: Ταξονομία: ΑΤ όρου

en: Taxonomy: Vocabulary ID
el: Ταξονομία: ΑΤ λεξιλογίου

en: The argument will filter to nodes with terms in a vocabulary.
el: Το όρισμα αυτό περιορίζει την άποψη στους κόμβους που έχουν όρους από κάποιο λεξιλόγιο.

en: The taxonomy view with a depth of 0.
el: Η άποψη της ταξονομίας με βάθος 0.

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: User: Author Picture
el: Χρήστης: Εικόνα χρήστη

en: Display the user picture of the author.
el: Εμφανίζει την εικόνα του συντάκτη.

en: User: UID is Author
el: Χρήστης: Ο αναγνώστης είναι ο συντάκτης

en: User: UID Authored or Commented
el: Χρήστης: Ο αναγνώστης είναι ο συντάκτης ή σχολιαστής

en: Currently Logged In User
el: Ο παρών πιστοποιημένος χρήστης

en: <All>
el: <Όλα>

en: more
el: περισσότερα

en: As Custom Date
el: Ως προσαρμοσμένη ημερομηνία

en: Is All Of
el: Είναι όλα αυτά

en: Is One Of
el: Είναι ένα από τα

en: Is None Of
el: Δεν είναι κανένα από τα

en: Is Equal To
el: Είναι ίσο με

en: Is Not Equal To
el: Δεν είναι ίσο με

en: Is Greater Than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is Greater Than Or Equals
el: Είναι μεγαλύτερο από ή ίσο με

en: Is Less Than Or Equals
el: Είναι μικρότερο από ή ίσο με

en: Is Less Than
el: Είναι μικρότερο από

en: Contains
el: Περιέχει

en: Starts With
el: Αρχίζει από

en: Ends With
el: Τελειώνει σε

en: Does Not Contain
el: Δεν περιέχει

en: You may import a view by cut-and-pasting the results of an export view. If the import is successful you will be taken to the Add View page with all of the settings of the imported view..
el: Μπορείτε να εισαγάγετε μια άποψη με αντιγραφή και επικόλληση του αποτελέσματος μιας εξαγωγής άποψης. Αν η εισαγωγή γίνει με επιτυχία, θα μεταφερθείτε στη σελίδα "Νέα άποψη", με όλες τις ρυθμίσεις της άποψης που έχετε εισαγάγει.

en: This screen shows all of the views that are currently defined in your system. The default views are provided by Views and other modules and are automatically available. If a customized view of the same name exists, it will be used in place of a default view.
el: Στην οθόνη αυτή παρουσιάζονται όλες οι απόψεις που έχουν οριστεί αυτή τη στιγμή στο σύστημά σας. Οι προκαθορισμένες απόψεις παρέχονται από τη μονάδα Views και από άλλες μονάδες και είναι αυτόματα διαθέσιμες. Αν υπάρχει μια προσαρμοσμένη άποψη με το ίδιο όνομα, θα χρησιμοποιηθεί εκείνη αντί της προκαθορισμένης.

en: Please see %s or the views documentation on drupal.org for help here.
el: Για σχετικές οδηγίες κοιτάξτε στη %s ή στην τεκμηρίωση της μονάδας views στο drupal.org.

en: the views help page
el: σελίδα οδηγιών για τις απόψεις

en: You may cut & paste this view into an import function on another system. The view will only work if all modules required by the view are installed on the target location.
el: Μπορείτε να αντιγράψετε και να επικολλήσετε αυτή την άποψη σε μια συνάρτηση εισαγωγής σε άλλο σύστημα. Η άποψη θα λειτουργήσει μόνο αν όλες οι μονάδες που απαιτούνται γι' αυτή είναι εγκατεστημένες στη θέση προορισμού.

en: <p>A view retrieves some number of nodes from the database and displays them in a variety of formats.</p>
el: <p>Μια άποψη ανασύρει από τη βάση δεδομένων κάποιους κόμβους και τους παρουσιάζει με μια ποικιλία μορφών.</p>

en: <h3>View Types</h3>
        <dl>
          <dt><em>List View</em></dt><dd>A List View provides the data for each node retrieved in the form of an unordered list. Each item in the Fields section will be displayed; the Title will be displayed as a label. The order the items appear in the Fields list is the order the items will appear in the output. Leaving the title blank will cause the field to appear with no label (which is desirable in lists that just display titles, for example).</dd>
          <dt><em>Table View</em></dt><dd>A Table View provides the data for each node as one row of a table. The Fields selected in the Fields list will be displayed in the order they are listed. The title column will be shown in the header. If you set the field to 'sortable' then the header will be click-sortable; be careful here as click-sorts will be processed after built-in sort criteria, and built-in sort criteria can easily make click-sorts invalid. If using click-sorts, choose a field to be the default sort; otherwise the first field presented will be the default sort.</dd>
          <dt><em>Teaser List</em></dt><dd>A Teaser List will simply present the teaser of each node retrieved.</dd>
          <dt><em>Full Nodes</em></dt><dd>This will show the full content of each node retrieved.</dd>
          <dt><em>Random Teaser</em></dt><dd>This will show a single random teaser.</dd>
          <dt><em>Random Node</em></dt><dd>This will show a single random node's full view.</dd>
        </dl>
el: <h3>Τύποι απόψεων</h3>
        <dl>
          <dt><em>Άποψη λίστας</em></dt><dd>Μια άποψη λίστας παρουσιάζει τα δεδομένα κάθε κόμβου που ανασύρεται σε μορφή μη αριθμημένης λίστας. Κάθε στοιχείο της ενότητας Πεδία θα εμφανίζεται. Ο Τίτλος θα εμφανίζεται ως ετικέτα. Η σειρά που εμφανίζονται τα στοιχεία στη λίστα των Πεδίων είναι η σειρά που θα εμφανίζονται τα στοιχεία στο αποτέλεσμα. Αν αφήσετε τον τίτλο κενό τότε το πεδίο θα εμφανίζεται χωρίς ετικέτα (το οποίο είναι επιθυμητό, για παράδειγμα, στις λίστες που παρουσιάζουν μόνο τίτλους.</dd>
          <dt><em>Άποψη πίνακα</em></dt><dd>Μια άποψη πίνακα παρουσιάζει τα δεδομένα κάθε κόμβου ως μία σειρά πίνακα. Τα πεδία που είναι επιλεγμένα στη λίστα των Πεδίων θα εμφανίζονται με τη σειρά που αναφέρονται. Η στήλη του τίτλου θα εμφανίζεται στην κεφαλίδα του πίνακα. Αν ορίσετε ότι το πεδίο 'ταξινομείται' τότε η κεφαλίδα θα παρέχει ταξινόμηση με πάτημα του ποντικιού. Προσοχή εδώ, επειδή οι ταξινομήσεις με πάτημα θα εκτελούνται μετά τα προκαθορισμένα κριτήρια ταξινόμησης, και τα προκαθορισμένα κριτήρια ταξινόμησης μπορεί εύκολα να κάνουν τις ταξινομήσεις με πάτημα μη έγκυρες. Αν χρησιμοποιείτε ταξινομήσεις με πάτημα, επιλέξτε ένα πεδίο με το οποίο θα γίνεται η προεπιλεγμένη ταξινόμηση, αλλιώς η προεπιλεγμένη ταξινόμηση θα γίνεται με το πρώτο πεδίο που παρουσιάζεται.</dd>
          <dt><em>Λίστα περιλήψεων</em></dt><dd>Μια λίστα περιλήψεων απλώς παρουσιάζει την περίληψη κάθε κόμβου που ανασύρεται.</dd>
          <dt><em>Πλήρεις κόμβοι</em></dt><dd>Η άποψη αυτή παρουσιάζει όλο το περιεχόμενο κάθε κόμβου που ανασύρεται.</dd>
          <dt><em>Τυχαία περίληψη</em></dt><dd>Εμφανίζει μόνο μία τυχαία περίληψη.</dd>
          <dt><em>Τυχαίος κόμβος</em></dt><dd>Εμφανίζει όλο το περιεχόμενο ενός μόνο τυχαίου κόμβου.</dd>
        </dl>

en: <h3>Fields</h3>
el: <h3>Πεδία</h3>

en: <p>When using List or Table view, it is necessary to choose which fields will be displayed to the user.</p><dl>
el: <p>Όταν χρησιμοποιείτε άποψη Λίστας ή Πίνακα, είναι απαραίτητο να επιλέγετε ποια πεδία θα παρουσιάζονται στον αναγνώστη.</p><dl>

en: <h3>Arguments</h3>
el: <h3>Ορίσματα</h3>

en: <p>Arguments can be passed to the View through the URL, in order to create views that are configurable by the user. This is very useful to create views for taxonomy, or to sort by user. When using arguments, substitution is performed on the title. %1 will represent argument 1, %2 will represent argument 2. Each argument has a title field; this title is used if providing a summary view (which can matter because the argument is missing which could result in confusing phrases such as 'view for')</p><dl>
el: <p>Μπορούν να μεταβιβάζονται ορίσματα στην άποψη μέσω της διεύθυνσης URL, ώστε να δημιουργούνται απόψεις που επιτρέπουν ρυθμίσεις του χρήστη. Αυτό είναι πολύ χρήσιμο για τη δημιουργία απόψεων για την ταξονομία, ή για ταξινόμηση ανά χρήστη. Όταν χρησιμοποιούνται ορίσματα, γίνεται αντικατάσταση στον τίτλο. Το %1 θα αντιπροσωπεύει το όρισμα 1, το %2 θα αντιπροσωπεύει το όρισμα 2. Κάθε όρισμα έχει ένα πεδίο τίτλου: αυτός ο τίτλος χρησιμοποιείται αν παρέχεται μια συνοπτική άποψη (πράγμα που μπορεί να είναι σημαντικό, επειδή το όρισμα λείπει και μπορεί να προκύψουν αδέξιες φράσεις όπως 'άποψη για το')</p><dl>

en: <h3>Filters</h3>
el: <h3>Φίλτρα</h3>

en: <p>Views may be filtered to restrict the view on a number of criteria.</p><dl>
el: <p>Οι απόψεις επιτρέπουν διαλογή με φίλτρα, ώστε να περιορίζεται η παρουσίαση με βάση κάποια κριτήρια.</p><dl>

en: <h3>Sorting Critera</h3>
el: <h3>Κριτήρια ταξινόμησης</h3>

en: <p>The result set may be sorted on any of the following criteria.</p><dl>
el: <p>Το σύνολο των αποτελεσμάτων μπορεί να ταξινομείται με βάση οποιαδήποτε από τα παρακάτω κριτήρια.</p><dl>

en: list
el: λίστα

en: add
el: προσθήκη

en: edit view
el: τροποποίηση άποψης

en: import
el: εισαγωγή

en: export view
el: εξαγωγή άποψης

en: The module %module was deactivated--it requires the following disabled/non-existant modules to function properly: %dependencies
el: Η μονάδα %module απενεργοποιήθηκε -- απαιτεί τις παρακάτω απενεργοποιημένες ή μη διαθέσιμες μονάδες για να λειτουργήσει κανονικά: %dependencies

en: administer views
el: διαχείριση απόψεων

en: No Page View
el: Δεν υπάρχει άποψη σελίδας

en: edit
el: τροποποίηση

en: export
el: εξαγωγή

en: delete
el: διαγραφή

en: View
el: Άποψη

en: Provides
el: Παρέχει

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Existing Views
el: Υπάρχουσες απόψεις

en: <p>No views have currently been defined.</p>
el: <p>Δεν έχει οριστεί καμία άποψη.</p>

en: <p>Below are system default views; if you edit one of these, a view will be created that will override any system use of the view.</p>
el: <p>Παρακάτω παρουσιάζονται οι προκαθορισμένες απόψεις του συστήματος. Αν τροποποιήσετε κάποια από αυτές, θα δημιουργηθεί μια άποψη που θα υπερισχύει σε οποιαδήποτε χρήση της άποψης από το σύστημα.</p>

en: Overridden
el: Παραμερισμένη

en: Enabled
el: Ενεργό

en: Disabled
el: Ανενεργό

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: Default View
el: Προκαθορισμένη άποψη

en: Status
el: Κατάσταση

en: Default Views
el: Προκαθορισμένες απόψεις

en: Import View Code
el: Κώδικας εισαγωγής άποψης

en: Cut and paste the results of an Export View here.
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε το αποτέλεσμα μια εξαγωγής άποψης εδώ.

en: Add a View
el: Νέα άποψη

en: You don't seem to have the following requirements:
el: Δεν φαίνεται να εκπληρώνετε τις παρακάτω απαιτήσεις:

en: Unable to get a view out of that.
el: Δεν μπορεί να δημιουργηθεί άποψη με αυτά τα δεδομένα.

en: Edit view %n
el: Τροποποίηση άποψης %n

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την άποψη %title;

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Text to display at the bottom of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται στο τέλος της άποψης. Μπορεί να περιέχει μια επεξήγηση ή παραπομπές ή οτιδήποτε θέλετε. Προαιρετικό.

en: Empty Text
el: Κείμενο κενής άποψης

en: Text to display if a view returns no nodes. Optional.
el: Κείμενο που θα εφανίζεται αν το αποτέλεσμα μιας άποψης δεν έχει κανέναν κόμβο. Προαιρετικό.

en: Use Page Footer
el: Να χρησιμοποιείται το υποσέλιδο της σελίδας

en: If checked, use the page footer for block view instead. If so, you should leave the block footer blank.
el: Αν το επιλέξετε, θα χρησιμοποιείται για την άποψη του μπλοκ το υποσέλιδο της άποψης σελίδας. Στην περίπτωση αυτή, θα πρέπει να αφήσετε κενό το υποσέλιδο του μπλοκ.

en: Empty text
el: Κείμενο κενής άποψης

en: Use Page empty
el: Να χρησιμοποιείται το κείμενο της κενής σελίδας

en: If checked, use the Page Empty Text for block view instead. If so, you should leave the block empty text blank.
el: Αν το επιλέξετε, χρησιμοποιείται για την άποψη του μπλοκ το κείμενο της κενής σελίδας. Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να αφήσετε κενό το κείμενο του κενού μπλοκ.

en: Text to display if a view results in no nodes. Optional.
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται αν το αποτέλεσμα μιας άποψης δεν έχει κανέναν κόμβο. Προαιρετικό.

en: Argument Handling Code
el: Κώδικας χειρισμού ορισμάτων

en: Argument Code
el: Κώδικας ορισμάτων

en: Advanced Usage Only: PHP code that returns a custom array of arguments for the view.
el: Μόνο για προγραμματιστές: Κώδικας PHP που επιστρέφει ένα προσαρμοσμένο array ορισμάτων για την άποψη.

en: Exposed filters will be presented to the viewer. If not set required, then filters will include a "&lt;None&gt;" Value if possible. If set default, filters will default as set here, otherwise filter settings will be ignored. If Lock Operator is set, no operator will be made available to the user.
el: Τα εκτεθειμένα φίλτρα θα εμφανίζονται στον αναγνώστη. Αν δεν επιλέξετε 'υποχρεωτικό', τότε τα φίλτρα θα περιλαμβάνουν μια τιμή "&lt;Τίποτα&gt;" αν είναι δυνατό. Αν επιλέξετε 'προεπιλογή', τα φίλτα θα έχουν την προεπιλεγμένη τιμή που ορίζεται εδώ, αλλιώς οι ρυθμίσεις των φίλτρων θα αγνοούνται. Αν επιλέξετε 'κλείδωμα τελεστή', κανένας τελεστής δεν θα γίνεται διαθέσιμος στο χρήστη.

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
el: Το όνομα της άποψης πρέπει να έχει μόνο λατινικά γράμματα ή αριθμητικά ψηφία ή χαρακτήρες υπογράμμισης.

en: Node: Total Hits
el: Κόμβος: Σύνολο επισκέψεων

en: This will display the number of times a node has been read.
el: Εμφανίζει πόσες φορές έχει διαβαστεί ένας κόμβος.

en: Node: Recent Hits
el: Κόμβος: Πρόσφατες επισκέψεις

en: This will display the number of times a node has been read recently.
el: Εμφανίζει πόσες φορές διαβάστηκε ένας κόμβος πρόσφατα.

en: Node: Last Hit Time
el: Κόμβος: Χρόνος τελευταίας επίσκεψης

en: Display the time the node was last read.
el: Εμφανίζει το πότε διαβάστηκε τελευταία ο κόμβος.

en: This allows you to sort by the number of times a node has been read.
el: Σας επιτρέπει να ταξινομείτε σύμφωνα με τις φορές που έχει διαβαστεί ένας κόμβος.

en: This allows you to sort by the number of times a node has been read recently.
el: Σας επιτρέπει να ταξινομείτε σύμφωνα με τις φορές που διαβάστηκε πρόσφατα ένας κόμβος.

en: This allows you to sort by the time a node was last read.
el: Σας επιτρέπει να ταξινομείτε σύμφωνα με το πότε διαβάστηκε τελευταία φορά ένας κόμβος.

en: Nodes sorted by recent page-views
el: Ταξινόμηση κόμβων σύμφωνα με τις πρόσφατες αναγνώσεις της σελίδας τους

en: recent popular content
el: πρόσφατα δημοφιλή

en: Nodes sorted by total page-views
el: Ταξινόμηση κόμβων σύμφωνα με τις συνολικές αναγνώσεις της σελίδας τους

en: all-time popular content
el: πάντα δημοφιλή

en: type
el: τύπος

en: title
el: τίτλος

en: author
el: συντάκτης

en: created
el: καταχωρήθηκε

en: reads
el: επισκέψεις

en: Node: ID
el: Κόμβος: ΑΤ

en: Sort by the database ID of the node.
el: Ταξινόμηση κατά αριθμό ταυτότητας κόμβου στη βάση δεδομένων.

en: This filter allows nodes to be filtered by their title.
el: Αυτό το φίλτρο επιτρέπει να γίνεται διαλογή κόμβων με βάση τον τίτλο τους.

en: This filter allows nodes to be filtered by their creation date. Enter dates in the format: CCYY-MM-DD HH:MM:SS. Enter 'now' to use the current time. You may enter a delta (in seconds) to the option that will be added to the time; this is most useful when combined with now. If you have the jscalendar module from jstools installed, you can use a popup date picker here.
el: Το φίλτρο αυτό επιτρέπει να γίνεται διαλογή κόμβων με βάση την ημερομηνία δημιουργίας τους. Ορίστε τις ημερομηνίες σε μορφή CCYY-MM-DD HH:MM:SS (τετραψήφιο έτος, διψήφιος μήνας, διψήφια ημέρα του μήνα, ώρες, λεπτά, δευτερόλεπτα). Δώστε 'now' (τώρα) για να χρησιμοποιηθεί η τρέχουσα ώρα. Μπορείτε να ορίσετε μια διαφορά (σε δευτερόλεπτα) στην επιλογή, η οποία θα προστεθεί στην ώρα -- αυτό είναι πολύ χρήσιμο σε συνδυασμό με το 'now'. Αν έχετε εγκαταστήσει τη μονάδα jscalendar από τα jstools, μπορείτε να χρησιμοποιείτε εδώ έναν αναδυόμενο επιλογέα ημερομηνίας.

en: Node: Posted Year
el: Κόμβος: Έτος καταχώρισης

en: Node: Posted Month
el: Κόμβος: Μήνας καταχώρισης

en: Node: Posted Week
el: Κόμβος: Εβδομάδα καταχώρισης

en: Node: Posted Month + Year
el: Κόμβος: Μήνας και έτος καταχώρισης

en: Node: Posted Full Date
el: Κόμβος: Πλήρης ημερομηνία καταχώρισης

en: The basic front page view.
el: Η βασική άποψη της πρώτης σελίδας.

en: %num new
el: %num νέα

en: Node Type
el: Τύπος κόμβου

en: User ID Authored
el: ΑΤ συντάκτη

en: User ID Authored or Commented
el: ΑΤ συντάκτη ή σχολιαστή

en: Taxonomy Term ID
el: ΑΤ όρου ταξονομίας

en: Taxonomy Term Name
el: Όνομα όρου ταξονομίας

en: Node Title
el: Τίτλος κόμβου

en: Year
el: Έτος

en: Month
el: Μήνας

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Month + Year
el: Μήνας + Έτος

en: Full Date
el: Πλήρης ημερομηνία

en: Node ID
el: ΑΤ κόμβου

en: Book: Parent Node
el: Βιβλίο: Μητρικός κόμβος

en: This allows you to filter books based on parent node.
el: Σας επιτρέπει να κάνετε διαλογή βιβλίων με βάση το μητρικό κόμβο.

en: Book: Weight
el: Βιβλίο: Βάρος

en: This will sort the view by book weight, if that is applicable.
el: Ταξινομεί την άποψη κατά βάρος βιβλίου, αν αυτό έχει νόημα.

en: Book: Parent Title
el: Βιβλίο: Τίτλος μητρικού κόμβου

en: As Link
el: Ως παραπομπή

en: Without Link
el: Χωρίς παραπομπή

en: Display the title of the parent node
el: Εμφάνιση του τίτλου του μητρικού κόμβου

en: Sort by the title of the parent node
el: Ταξινόμηση κατά τίτλο του μητρικού κόμβου

en: Book: Parent Node ID
el: Βιβλίο: ΑΤ μητρικού κόμβου
